Kína Legjava

Olcsó cuccok tömkelege vár

Így vásárolj biztonságosan!

2016. december 11. 13:42 - Imre Fazekas

Avagy hogyan ne válj a kínaiak áldozatává

Sokan szokták kérdezni az ismerőseim közül, hogy hogyan tudnak biztonságosan vásárolni anélkül, hogy akár egy kevés pénzt is vesztenének. Ebben a bejegyzésben osztom meg mindenkivel tapasztalataimat és tippjeimet.

Az első lépés az, hogy kiválasztjuk az általunk választott termékre szánt pénzösszeget. Ezután jön az a rész, hogy felmegyünk különféle oldalakra (Ebay, Gearbest...) és megpróbáljuk megkeresni a keretünkbe legjobban illő árut. Itt pedig szeretném felhívni minden kedves jelenlévő figyelmét arra, hogy ami olcsó az nem mindig jó. Persze néha itt is akadnak kivételek.

Ez a szabály az olyan oldalakra érvényes mint az Ebay, Aliexpress és tárasai, ahol hétköznapi csalók is tudnak hirdetni. Kicsit bővebben kifejtem a "hétköznapi csaló " kifejezést: Olyan embereket értek ez alatt akik egy Google-ről szedett képet raknak csak fel az online piacra és a terméküket "rendkívül jutányos" áron adják. Ezt a fajta eladót úgy tudjuk kivédeni, hogy:

  • Megnézzük az eladó értékelését 
  • ellenőrizzük a termék értékelést, amennyiben ezen a részen rossz angollal írt dícsérő kommenteket olvasunk a termék valószínűleg nem létezik vagy nem az aminek árulják 
  • Olyan eladóktól vásároljunk akiknek magas az értékelése és a hozzászólások között tudunk találni néhány rosszat is ( nem olyanra gondolok, hogy a termék 10 embernek nem működik, mert azt megint nem szabad megvenni, hanem olyanra ,hogy "kicsit sokat kérnek érte"/"jobbra számítottam"/"nekem nem érte még...)
  •  A legdrágább termék sem feltétlenül a legbiztonságosabb választás ( engem már húztak csőbe ilyen módon)

 Ezért javaslom az "ellenőrzött" oldalakat mint a Gearbest, Tomtop... (persze itt is fenn áll annak az esélye, hogy a csomag nem érkezik meg).    

Amennyiben át lettünk verve a kövtkezőket tehtjük:

  • Sűrűn, akár minden nap emaileket írunk az eladónak melyben arra kérjük ,hogy adja vissza pénzünket. Itt pár nap után már nem kell finomkodni.
  • A másik lehetőség az, hogy írunk egy rossz értékelést és hagyjuk a fenébe. Az utóbbi módszert azoknak ajánlom akik csak 500-600 Ft értékben "vásároltak". 
  • Végül pedig fordulhatunk több-kevesebb sikerrel az oldal vezetőihez is.

Sok olyan eladó is van aki minden jót megígér a termékével kapcsolatban, pl: "Ez a kamera csak 5000Ft és tud 1080p-t 60 FPS-en felvenni", na az ilyen biztos kamu.

Ha minderre odafigyelünk akkor nem lehet olyan nagy bajunk az "online piacokon".

Szólj hozzá!

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása